Recenze: Na lovu

středa 21. března 2018

Ahoj,
po nějaké době se zase vydíme u recenze. Avšak tato kniha si mi zase tak moc nelíbila. Viděla jsem v poslední době všude a všichni jí četli, takže má očekávání rostla. Prostě jsem si ji musela přečíst. A po dočtení mám strašnou chuť se s vámi podělit o svůj názor a dojmy. Takže tedy, jak se mi vlastně líbil retelling Krásky a Zvířete?  


Autor: Megan Spoonerová
Série: -
Originální název: Hunted
Žánr: Fantasy, Young adult
Rok vydání u nás (v originále): 2018 (2017)
Počet stran: 328
Nakladatelství: CooBooDěj:

Jeva neboli Kráska žije v honosném domě svého otce. Spolu s ní i její dvě sestry. Jeva je z nich však nejmladší. Otec byl nejlepším lovcem v okolí a učil jí svému řemeslu. Jeva proto naprosto miluje les a lov. Cítí se tam jako doma. Jenže záhy otec příjde o veškerý majetek a tak se všichni musí přestěhovat daleko od civilizace do srubu v lese. Otec chodí lovit, aby je nějak uživil. Jenže jednou se nevrátí. Jeva se ho vydá hledat, narazí však na Zvíře. 

Můj názor:


Představte si nit jak je natažená rovně na zemi. Rovná, dlouhá, obyčejná a fádní čára. Dámy a pánové, to je děj Na lovu. Normální knížka má nitku klikatou, zauzlovanou a hodně spletitou. Na lovu ji má rovnější než pravítko. Jakože celou knížku čekám a čekám (viz instastories), kdy příjde boom. A ono to nepřišlo ani v poslední větě poděkování. Já blbá jsem se nechala strhnout davem. Jakože jó všichni to teď čtou a chválí, to musí být úžasná knížka a ta obálka pane jo. Jedinná chvíle, kdy jsem z ní byla nadšená byla, když mi ji paní v knihovně pípala na vypůjčku. 

Jakože nebylo to zase tak špatné, ale ten děj prostě plynul a nic se nedělo, prostě chvílemi mi podvědomí říkalo: aha tady se něco v uvozovkách děje. Ale oči to neviděly. Já jsem se tak nemohla dočkat až to dočtu. Ten příběh nebyl barevný. V podstatě autorka zkopírovala originální Krásku a Zvíře, trošku to poupravila, přidala magii a tadá, na čtěte. Musím ale uznat, že jsem si zamilovala lišáka Borovoje. Toť vše. Asi jsem velmi negativistická, ale mě to tak zklamalo. Ach jo. Stále mi nedocházejí proč něco bylo v knize tak či onak. Docela dost informací, které zůstaly nedořečeny. Prostě ne.

3 věci, které by jste měli o knize vědět

1. Kniha je psána v zvláštní er-formě z pohledu Jevy.
2. Před každou kapitolou jsou jakési myšlenky Zvířete.
3. Zvíře o sobě mluví a uvažuje v množném čísle.

Pro koho je určená:

Pro velmi, velmi nenáročné čtenáře. Čtete málo a jste ve věkové kategorii young adult? Můžete to zkusit.

Hodnocení:

Rozjezd: 8%
Těšení na čtení: 5%
Sympatie postav: 8%
Styl psaní: 6%
Nápad: 5%
Nudné pasáže/čtivost: 5%
Popis: 9%
Předvídatelnost: 5%
Jak mě bavila: 4%
Očekávání: 2%
___________________
Celkem: 57%

Přečetla jsem si hodnocení na Databázi knih a musím říct, že tam jsou poněkud jiné názory, takže jak se vlastně líbila vám? Chystáte se ji číst? Jestli ano, tak se podívejte na Srovname.cz, kde se dozvíte nejlepší cenu. 

5 komentářů:

 1. Zajímavá recenze, já sama jsem knihu ještě nečetla, ale i mě strhla davová vlna nadšení. Obálka, anotace, retelling... čekala jsem, že to bude něco extra. Ale jak vidím, tak asi ne. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že za ten čas co jí dáš, opravdu nestojí. Je přece tolik lepších knih, co čekají v pořadíku na přečtení.

   Vymazat
 2. Dneska už druhá spíš negativní recenze :D
  ALe nevadí, aspoň vím, které knížky radši vynechat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Původně jsem nevěděla jestli ji vůbec psát, ale pak jsem si řekla, že se to někomu bude třeba hodit. Opravdu raději nečíst a věnovat se knihám, které za to stojí. :D

   Vymazat
 3. Taky jsem se nechala nalákat krásnou obálkou a knihu si před časem přečetla. Působila na mě zřejmě o dost líp než na tebe. Ano, po většinu knihy to není žádná akce, nic moc se zdánlivě neděje a čtenář je dlouho v mlze tajemství, nicméně moc se mi líbilo, jakou atmosféru dokázala autorka vytvořit, a navíc jen se dvěma postavami. Myslím si, že udržet čtenářovu pozornost, mít plnohodnotný příběh a napínavou tajuplnou atmosféru je těžké samo o sobě, o to víc si vážím autorky za to, že to zvládla takhle minimalisticky. Naladit se na myšlenky zvířete bylo nejdřív náročnější, ale pak to víc a víc prozrazovalo, kam to celé vede. Za mě v žánru young adult milé překvapení. Na svém blogu mám celou recenci, pokud budeš mít zájem :)

  OdpovědětVymazat

Četli jste tuto knihu? Podělte se o svůj názor. Každý komentář potěší!

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS